Czosnek niedźwiedzi jest smaczną, ale przede wszystkim zdrową rośliną o cennych właściwościach leczniczych, która od niepamiętnych czasów pomaga ludziom łagodzić rozmaite problemy zdrowotne. Dowiedz się więcej o jego działaniu zdrowotnym.

 Właściwości lecznicze czosnku niedźwiedziego

Zdrowotne właściwości czosnku niedźwiedziego znali już nasi przodkowie

  1. Czosnek niedźwiedzi jest świetnym środkiem oczyszczającym. Według znanej na całym świecie Marie Treben czosnek ma wiele właściwości leczniczych, ale jedną z najważniejszych jest jego  zdolność do oczyszczania organizmu.  Należy go spożywać  we wszystkich postaciach już  w kwietniu, tak, aby wiosenna kuracja oczyszczająca miała widoczne skutki.
  2. Nasza bylina może także pomóc przy najróżniejszych problemach żołądkowych, takich jak na przykład zatwardzenie, rozwolnienie lub chroniczne biegunki. Maria Treben odnotowuje także właściwości profilaktyczne zapobiegające nowotworom jelita grubego.*
  3. Czosnek niedźwiedzi lub dziki poleca się także osobom cierpiącym na choroby układu sercowo-naczyniowego. Jeżeli masz problemy z  wysokim ciśnieniem krwi, spróbuj włączyć czosnek niedźwiedzi do wiosennego jadłospisu.
  4. To samo dotyczy bolesnych żylaków, które utrudniają życie niejednemu z nas.
  5. Męczą cię częste bóle głowy? Czosnek niedźwiedzi może pomóc także osobom, które skarżą się na częste migreny.
  6. Czosnek niedźwiedzi jest też wykorzystywany w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, takich jak astma lub zapalenie oskrzeli.
  7. Jest również świetnym środkiem na  wzmocnienie odporności w okresie wiosennym, kiedy zmieniają się warunki temperaturowe, a nasze organizmy są osłabione i podatne na różne choroby.
  8. Mocny, ostry smak czosnku może pomóc także uwolnieniu organizmu od pasożytów.

Przeczytaj też: Jak uprawiać czosnek niedźwiedzi

Źródła: Maria Treben, Kaveyeats